سوالات متداول - سوالات متداول
500 300 - سوالات متداول
چگونه می‌توانیم در هلوآکادمی عضو شویم؟

برای عضویت در هلوآکادمی، گزینه عضویت را انتخاب کنید در فرم باز شده بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید در فرم باز شده نام، نام خانوادگی، شماره همراه و رمز عبور را وارد کنید.

برای اینکه بتوانیم در بازار کار با نرم افزار حسابداری هلو APEX مشغول به فعالیت بشویم باید چه اقدامتی رو انجام بدهیم؟

در سایت هلو آکادمی ابتدا باید دوره آموزش مقدماتی نرم‌افزار هلو APEX رو بطور کامل مشاهده کنید و در کنار آموزش دوره برای تمرین نرم افزار آموزشگاهی هلو APEX رو تهیه کنید در نهایت پس از مسلط شدن روی این دوره و دریافت گواهینامه رسمی گروه فناوری اطلاعات هلو شما آماده ورود به بازار کار هستید.

برای این که توی نرم افزار حسابداری هلو APEX به یه فرد متخصص و حرفه‌ای تبدیل بشویم باید چه اقداماتی انجام دهیم؟

برای اینکه یک فرد متخصص و حرفه‌ای شوید باید تسلط کامل روی همه‌ی امکانات و بخش های نرم‌افزار هلوAPEX  از جمله فرآیند صندوقداری، تولید ، ثبت اسناد حسابداری ، انبارگردانی و ...  داشته باشید که شما از طریق دوره آموزش پیشرفته هلو APEX می توانید همه‌ی این امکانات و ‌بخش ها را بصورت کامل و حرفه‌ای آموزش ببینید.

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟

بله؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.

در صورتی که دوره ای را خریداری کنیم آیا برای مشاهده درس ها محدودیت زمان وجود دارد؟

خیر هیچگونه محدودیت زمانی برای مشاهده دوره ها وجود ندارد و شما با وارد شدن به اکانت خود به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید

در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را داریم؟

خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد.

آیا دوره های آموزشی نرم افزار هلو APEX که از طرف نمایندگی ها و سایر موسسات ارائه می شود مورد تایید گروه فناوری اطلاعات هلو است؟

خیر؛ تنها دوره های آموزشی هلویی که در سایت هلو آکادمی ارائه می شود مورد تایید گروه فناوری اطلاعات هلو می باشد.

در صورت دریافت گواهینامه و ارائه به سازمان و شرکت ها به عنوان مهارت کاری ، صحت سنجی گواهینامه از چه طریقی ارزیابی میشود ؟

در سایت هلوآکادمی بخشی با عنوان استعلام گواهینامه تعبیه شده است که به سازمان ها و شرکت ها  این امکان را میدهد که کد گواهینامه را وارد کنند و از صحت و اعتبار گواهینامه اطمینان حاصل پیدا کنند.

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟

خیر، ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. ولی امکان دارد ضبط و تدوین بعضی از درس های دوره به اتمام نرسیده باشد که در این صورت در صفحه دوره اطلاع رسانی می کنیم.

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟

در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق گفتگو آنلاین به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟

در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

چطور می‌توانیم از خدمات پشتیبانی هلوآکادمی استفاده کنم؟

هلوآکادمی به منظور ارائه خدمات بهتر به مخاطبین خود، خدمات پشتیبانی از طریق چت آنلاین را ارائه می‌دهد. در صفحه پشتیبانی هلوآکادمی، شما می‌توانید با تیم پشتیبانی در ارتباط باشید و سوالات خود را مطرح کنید.